МРТ поперекового відділу хребта: коли і чому варто робити?

#1
Доброго дня! У мене вже довгий час є проблеми зі спиною, і лікар направив мене на МРТ поперекового відділу хребта. Я читав, що це обстеження є дуже важливим для діагностики різних захворювань, але, чесно кажучи, у мене багато запитань. Яка вартість МРТ поперекового відділу хребта? Чи може бути якась підготовка до процедури? Як проходить саме обстеження? Чи є якісь протипоказання? Я чув, що це безпечна процедура, але чи можуть бути якісь побічні ефекти? Також цікавить, наскільки швидко я отримаю результати і чи зможу я отримати висновок у зручний для мене спосіб? Можливо, хтось вже проходив цю процедуру, поділіться своїм досвідом!
 
#2
Я сама нещодавно проходилв МРТ поперекового відділу хребта в клініці HBMedical, тому можу поділитися своїм досвідом. По-перше, ціна мрт поперекового відділу хребта варіюється залежно від клініки і конкретних умов, але я вважаю, що в HBMedical ціни дуже адекватні. Я заплатила близько 3000 грн, але ціна може змінюватися в залежності від різних факторів, таких як необхідність контрастного підсилення. Щодо підготовки, то нічого особливого не потрібно, але рекомендують прийти за 15-20 хвилин до процедури, щоб встигнути заповнити всі документи. Що стосується самої процедури, то вона досить швидка. Я пролежав в апараті близько 30 хвилин, а сам процес не викликав жодного дискомфорту. Протипоказаннями можуть бути наявність металевих імплантів, особливо кардіостимуляторів, або ж вагітність на ранніх термінах.
 
Сверху